Българският национал Цветан Соколов реализира 15 точки за тима на Кучине Лубе Чивитанова, който победи с 3:1 (25:19, 19:25, 25:20, 30:28) гейма тима на Модена в мач номер 4 от полуфиналната серия в италианското волейболно първенство.

Успехът бе трети за Кучине Лубе в серията и с него Соколов и съотборниците му се класираха за финала, където ще срещнат победителя от серията между Трентино и Перуджа, която върви при резултат 2:2 победи.

Домакините от Модена, които са водени от бившия национален селекционер Радостин Стойчев, взеха само втория гейм в мача, а в четвъртия на няколко пъти спасяваха мачболи, но в крайна сметка усилията им не стигнаха за обрат в срещата.

Освен Соколов, 15 точки за победителите от Кучине Лубе реализира и с Тейлър Лий Сандър, а Османи Хуанторена и Енрико Честер завършиха с по 12 точки.

За Модена французинът Ервин Нгапет бе над всички с 21 точки, а словенецът Тине Урнаут реализира 16./БТА