Националът Цветан Соколов завърши с 18 точки за победата на Халкбанк (Анкара) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:20) срещу Бешикташ в първа четвъртфинална среща в турското волейболно първенство. Българският нападател беше най-резултатен за победителите, които водят с 1:0 победи в серията.

Воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Енърджи Трентино (Тренто) победи с 3:0 (25:14, 33:31, 25:16) като гост Копра Арделия (Пиаченца) в мач от последния 26-и кръг от редовния сезон в италианското първенство. Бившият български национал Матей Казийски реализира 16 точки.

Българинът с италиански паспорт и капитан на "вълците" Христо Златанов реализира 7 точки. Трентинци завършват с 62 точки на първото място преди плейофите. В директните елиминации Енърджи Трентино ще играе срещу Експривия Нелдирито. Първият мач между двата отбора е на 11 април.

Веро Волей (Монца) с центъра Светослав Гоцев в състава си победи с категоричното 3:0 (25:23, 25:18, 25:22) състава на Тонацо (Падуа). Българският национал реализира 10 точки. Веро Волей завърши на десета позиция в подреждането с 23 точки.

Топ Волей (Латина), където играе друг национал Тодор Скримов, ще се изправи срещу Кучине Лубе Банка Марке в първия кръг на плейофите. Латина финишира на шесто място в редовния сезон с 41 точки.

В последния 26-и кръг от френското първенство отборът на АСЮЛ Волей (Лион) спечели "българското" дерби у дома срещу Тулуза с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:18). Опитният нападател Владимир Николов отбеляза 19 точки и беше най-резултатен за победителите, а либерото Владислав Иванов също беше в състава на АСЮЛ. За Тулуза националът Мирослав Градинаров се отличи с 13 точки.

Лион завършва на трето място редовния сезон с актив от 54 точки. На четвъртфиналите АСЮЛ ще се изправи срещу Араго дьо Сете. Тулуза е на осма позиция в крайното класиране и ще срещне Кан в първия кръг на директните елиминации. /БТА