„Българският” Тренто се изкачи на първо място в италианската Серия А1. Тимът с пет български волейболисти и треньор Радостин Стойчев записа 17-та победа след успех при гостуването си на Падова с 3:0 гейма (25:4, 25:22, 25:20).

Това донесе 46 точки на Тренто, досегашният лидер Рома остана втори с 45, а трети е Куньо с 44. Това бе шеста чиста победа за тима. Владимир Николов не игра, а на негово място титуляр бе Смилен Мляков, който бе най-резултатен с 13 точки (1 ас, 58% атака, 1 блок), Матей Казийски добави 10 точки (2аса, 64% атака, 1 блок) пред 2000 зрители за 70 минути. Васил Стоянов се появи за кратко през първия гейм на мача.

„Дадох почивка на Владо, за да отпочине добре преди важния за нас ¼-финал за Купата на Италия на 28-и февруари срещу Сислей Тревизо. Нищо особено е, че оглавихме класирането. Важните и тежки мачове тепърва предстоят” каза за Гонг наставникът Радостин Стойчев.

Тренто приема бившия европейски шампион Сислей Тревизо в ¼-финал за Купата на 28-и февруари от 21:30 часа. На 9-и март играят за първенството с Лубе Банка Мачерата.