Нели Маринова-Нешич и Илиана Петкова с екипа на Вини Монтесчиаво Йези гостуват от 16 часа в Истанбул на ВакъфБанк Гюнеш в мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Четвъртфиналите на турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация представят „българско”дерби таза вечер. Тони Зетова с Перуджа гостува на Динамо Букурещ, където играят Албена Божилова и Радостина Рангелова – Цитигой.

При мъжете националният ни разпределител Андрей Жеков ще бъде титуляр за Нефтяник УФА довечера в първи мач от ¼-финалите за купата на ЦЕВ. Руснаците са домакини на турския Халкбанк Анкара. Другият български национал в УФА Тодор Алексиев няма да играе, тъй като няма право, след като бе част от състава на Левски Сиконко в Шампионската лига.

Утре също има „българско” дерби. Екскапитанът на националния ни тим Николай Иванов Василев гостува с полския си тим Ястрежебский Вигел на Копра Пиаченца, където играят българите с италиански паспорт Христо Златанов и Венци Симеонов.

Симона Василева с Постар Белград гостува на немския Шверинер в мач-реванш от ¼-финалите на Топ Тиймс къп. Първата среща бе спечелена от сръбкините с 3:2 гейма.