Новият помощник треньор на женския ни национален отбор Нели Маринова и Илияна Петкова с екипа на италианския Монте Скиаво Йези са на крачка от класиране за “Файнъл фор” в Шампионската лига за жени “Индезит”. Довечера те излизат в среща реванш от ¼-финалите на надпреварата срещу Фопапедрети също от Апенините.

Йези са домакини от 21:30 българско време, а в първата среща победиха с 3:2 гейма (25:20, 25:19, 15:25, 19:25, 15:12). На мача на 27 февруари втори съдия бе българинът Илиан Георгиев, а довечера рефери ще бъдат португалецът Авелино Азеведо и белгиецът Йохан Кален.

Нели маринова се очаква да започне като титулярен разпределител, а Петкова да се появи в игра като резерва.

Ако Монте Скиаво Йези победи в този италиански сблъсък от ¼-финалите и се класира, във финалната четворка,ще трябва да пътува до Цюрих, където на 24 и 25 март са финалите. Евентуалният противник на ½-финала на Маринова и Петкова ще бъде определен между френския Кан на Ева Янева и компания или испанския Тенерифе.

Шампионът на Франция претърпя първата си загуба отначалото на сезона именно като домакин на испанките миналата седмица с 2:3 гейма (25:23, 21:25, 25:20, 16:25, 11:15). Сега при гостуването си волейболистките на китайския специалист Ян Фенг са амбицирани за обрат и повторно участие в във финалната фаза на най-престижната надпревара.