Отлична бе вечерта за българските волейболисти в Турция. Двата тима с родни попълнения постигнаха чисти победи в местното първенство.

Националите Тодор Алексиев, Данаил Милушев, подкрепени от екскапитана на представителния ни тим Николай Иванов взеха поредна победа с екипа на ХалкБанк. Клубът от Андара би Полис Академиси с 3:0 гейма (25:20, 25:15, 25:22) и зае трето място в класирането. Най-резултатен в мача бе Тодор Алексиев – 16 точки (1 ас, 71% атака, 71% посрещане), Дани Милушев реализира 15 точки (1 ас, 1 блок, 52% атака), разпределителят Иванов, който бе титуляр на поста си завърши с 3 точки – 1 ас, 1 атака, 1 блок, а Тодор Баев се появи на полето като резерва в първия и третия гейм, като постигна 2 точки – ас и блок.

Непосредствено зад ХалкБанк Анкара на четвърто място в турското първенство се намира Токат Плевне, където има двама българи – Константин Митев и Мирослав Градинаров. Тимът с нашите поднесе изненада, като срази като домакин Галатасарай с 3:0 гейма (30:28, 25:17, 25:22). Плеймейкърът Митев реализира 6 точки (1ас, 1 блок, 4 атаки), а Мирослав Градинаров завърши с 13 точки (80% атака, 56% посрещане, 1 блок).