Българските волейболисти в Серия А1 се приближават към финала на първенството. Достигналите до фазата на 1/2-финалите състави на Тренто и Кунео започнаха с победи в този предпоследен рунд на шампионата.

Матей Казийски реализира 12 точки за повече от убедителния успех на Тренто над Модена с 3:0 гейма и в отделните части 25:15, 25:14 и 25:18 точки. Двубоят между лидера на Ботуша и бившия клуб на Силвано Пранди продължи 70 минути пред 3323 зрители. Мъжът на 2010 година направи отлични серии от начален удар, в които заби 3 аса. Цветан Соколов остана резерва в състава на Радостин Стойчев, като се появи за кратко във втората част.

Капитанът на България Владимир Николов пък бе избран за Най-полезен волейболист в 1/2-финала на Кунео с Мачерата. Диагоналът постигна 18 точки (4 аса, 3 блокади), а тимът му би за 108 минути пред 3800 зрители с 3:1 гейма (15:25, 25:23, 25:17, 25:21).

В 1/2-финалната серия на Серия А1 се играе до 3 победи в 5 мача. Вторият мач на Кунео е утре - 27 април с гостуване Мачерата, ден по-късно играе Тренто в Модена, а третите двубои са на 30 април и 1 май.

„Доволен съм от компактността на тима ни, който успя да преодолее някои проблеми, които имахме. Дано се представим добре и в четвъртък, но тогава очаквам съвсем различна игра, защото Модена е домакин. Треньорът на съперника ни Даниеле Баньоли сподели, че нямат какво да губят, затова ние също ще рискуваме”, коментира след победата наставникът на Тренто Радостин Стойчев. От своя страна пък Матей Казийски каза : „Очаквам по-трудно предизвикателство в Модена”.