Тимът на Силвано Пранди и Владимир Николов запази трето място в класирането на Серия А1. Втората позиция пък остава за Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефанов. Четвърти пък е Копра Пиаченца на Христо Златанов, докато макар и осми в подреждането Венци Симеонов пак е играч на мача.

Кунео постигна победа над бившия европейски шампион Сислей Тревизо в последния 13 кръг от първия дял на италианското първенство с 3:1 гейма (25:21, 23:25, 25:22, 28:26). Пред 3800 зрители в своята зала Николов и компания се стигнаха до деветия си успех на седмия в момента класен тим за 105 минути игра. За най-полезен в мача бе определен Петер Платенек, който реализира 19 точки. Българският национал бе най-резултатен в мача с 21 точки (2 аса, 1 блок, 100% посрещане, 53% атака). За Сислей, където наставник е един от кандидатите за националния тим на България Франческо Дал`Олио, Алесандро Фей постигна 20 точки, а Самуеле Папи и Алберто Чизола по 14.

На второ място в подреждането остава настоящият шампион Итас Диатек Тренто в треньор Радостин Стойчев. Матей Казийски и компания допуснаха загуба пред 3000 зрители като домакини от 11-тия в класирането Мартина Франча с 2:3 гейма (25:21, 22:25, 27:25, 23:25, 12:15). За 127 минути на полето Матей реализира 25 точки (2аса, 25% перфектно посрещане, 56% атака, 1 блокада). За първи път от доста време като титуляр започна и вторият българин в Тренто – Красимир Стефанов, който записа 17 точки ( 1 ас, 67% атака1 5 блокади). За MVP бе определен най-резултатният за Франча Валдир Сегуеира с 23 точки.

Макар и само с една минута игра Христо Златанов не успя да помогне на Копра Пиаченца и тимът падна от лидера в подреждането Лубе Банка Мачерата с 2:3 гейма (25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 13:15). Синът на легендата Диметър Златанов, който е контузен се появи за броени секунди в тайбрека, а Леонел Маршал постигна уникалните 37 точки и въпреки загубата бе избран за MVP! За Мачерата Игор Омрсен направи 30 точки.

Венци Симеонов за пореден път този сезон си заслужи званието Най-полезен играч, след като бе с основен принос за седмата победа на Вибо Валентиа. Новакът в елита на Апенините би Акуа Парадизо Монтекиари с 1:3 гейма (28:26, 25:23, 16:25, 25:20) като гост. Синът на Каспар Симеонов се отличи със 17 точки (1 ас, 60% атака, 1 блок).

Кунео – трето в класирането с еднакъв актив с втория Тренто – 9 победи и 4 загуби, но с три точки по-малко. Лидер е Лубе Банка Мачерата с 11 успеха и 2 поражения. Пиаченца е на четвъртото място със съотношение 8:5. На осма позиция е Вибо Валентиа на Венци Симеонов с положителен баланс.

Това обаче не е последният кръг в Серия А1! На 28 декември предстои първият кръг от пролетния дял на шампионата в Италия. Влади Николов с Кунео приемат Венци Симеонов с Валентиа, Пиаченца на Златанов е домакин на Падова, а Тренто гостува на Йога Форли. Вторият кръг но втория ½-сезон е още на 3 януари 2009-та, когато Кунео е гост на Пинето, Венци Симеонов ще се изправи с Валентиа на стария си тим Пиаченца и Златанов, Тренто приеме Верона.