Братът на волейболния национал Ники Пенчев и юноша на пловдивския Виктория Волей - Чоно Пенчев, направи поредния си силен мач за Ираклис в първенството на Гърция. В двубой от 19-ия кръг тимът от Солун победи Ламиа с 3:1 (22, 19, -17, 17) гейма.

Треньор на гостите от Ламиа е легендата на българския волейбол Петьо Драгиев, който също е свързан с Виктория Волей. Той е бил наставник на пловдивския тим в миналото.

21-годишният Чоно Пенчев беше титуляр през целия мач и завърши с впечатляващите за разпределител 6 точки. Той се отчете с 2 блока, един ас и 100-процентова ефективност в атака (3 успешно завършени атаки от 3 опита).

Това беше четвърта поредна победа за Ираклис в първенството, с която тимът от Солун натрупа актив от 21 точки и се доближи само на точка разлика от 8-ия в класирането Орестиада.

В същото време Ламиа на треньора Петьо Драгиев остана на последното 12-о място с 9 точки. В следващия кръг Чоно Пенчев и съотборниците му гостуват на ПАОК в дербито на Солун.