Волейболният ни национал Боян Йорданов изненадващо остана резерва за Олимпиакос при домакинския четвъртфинален мач от турнира за Купата на Европейската конфедерация. Тимът от Атина падна от класния състав на Рома с 0:3 гейма (21:25, 21:25, 16:25) за 66 минути игра и намали шансовете си да продължи в полуфиналите на евротурнира.

Бившият капитан на Левски Сиконко не започна като титуляр за Олимпиакос, но въпреки това бе най-резултатен за своите с 10 точки. Красимир Гайдарски бе в основната шестица и завърши с 3 точки.

За лидерите в италианската Серия А1 Иван Милкович направи 14 точки, Кристиан Савани се отчете с 13, а Луиджи Мастранджело с 5. Рома реализира 11 аса, а гърците едва 4.

Реваншът е на 21 февруари в Италия.

В друга среща за Купа CEV двамата българи Христо Цветанов и Красимир Стефанов с екипите на Будванска ривиера загубиха от основния си съперник в Черна гора Будучност с 1:3 гейма (25:21, 22725, 23:25, 21:25) пред 2000 зрители в Подгорица. Срещата в Будва е на 21 февруари.

Реален шанс за класиране във финалната четворка на втория по сила турнир в Европа има капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов с Ираклис. Солунчани се нуждаят от успех при гостуването си в Русия на Факел Новий Уренгой следващата сряда.

Загуба претърпяха Ева Янева и Страшимира Филипова и техният Кан. Поражението дойде от Волеро Цюрих в среща от Шампионската лига. Пред 2500 зрители във фестивалния град Кан падна с 2:3 гейма (25:19, 21:25, 22:25, 25:20, 13:15) след драматични разигравания продължили 122 минути. Ева направи 18 точки, Страшимира Филипова – 11, а най-резултатна стана капитанката Виктория Рава – 26.