Волейболните ни национали Боян Йорданов и Красимир Гайдарски показаха отлична форма, като се развихриха на полето в първия си официален мач за 2008 година в Гърция. В отложен мач Олимпиакос с нашите играчи отнесе Панелиниос с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 25:12) и запази третото си място в класирането. За 10-ата победа бившите играчи на Левски Сиконко излязоха като титуляри и не дадоха шанс на съперника, който е на предпоследното място в шампионата на южната ни съседка.

Най-резултатен в срещата бе Йорданов с 15 точки (4 аса), а Гайдарски добави 5 за 61 минути игра.

След изиграването и на последния мач от 12-ия кръг на първенството, лидер без поражение е Панатинайкос, следван от Ираклис на Пламен Константинов с 11 победи и 1 загуба, а Олимпиакос е трети с 10 успеха. Патра на разпределителя ни Андрей Жеков е на шесто с мач по-малко (5 победи и 6 загуби).

Официално гръцкото волейболно първенство се подновява в сряда, когато са срещите от 13-ия кръг – Ираклис гостува именно на Панелиниос, Олимпиакос приема последния Милон, а Патра е домакин на Панатинайкос.

На 19-ти януари е българското дерби – Гибона ще се срещне с Боян и Краси на свой терен в Солун - Ираклис – Олимпиакос. В събота пък Жеков с Патра приемат Милон.

Отлично е представянето на българските национали и в индивидуалните статистики след 12 мача в Гърция. При най-добрите изпълнители на начален удар и реализиране на асове, Боян Йорданов е на трето място с 276 аса, с един по-малко от първите двама. Жеков е 15-ти с 14, а Константинов е 20-ти с 13 аса.

На блокада Краси Гайдарски е трети с 27 блока, Андрей Жеков е 21-ви със 16, а Боян Йорданов е 25-ти с 15 блокади.

При най-резултатните волейболисти на шесто място е Боян с 220 точки от началото на сезона, 21-ви е Гибона с 110. На атака Йорданов е пети с 178, а Пламен Константинов е 20-ти с 87 атаки.