Отборът на Пламен Константинов Ираклис се наложи с категоричното 3:0 гейма (25-21, 25-17, 25-20) като гост на Патра и Андрей Жеков в среща от 20-я кръг на гръцкото първенство. Гибона не игра за Ираклис, тъй като му бе дадена почивка в оставащите кръгове от редовния сезон в лигата. Андрей Жеков бе на терена, но завърши без точки.

Първата част бе равностойна до 19-20, но след това гостите успяха да се откъснат и в крайна сметка да я спечелят с 25-21. Вторият гейм протече по-лесно за Ираклис като тимът на Гибона поддържаше аванс от 4-6 точки почти през цялото време до края му, който дойде при 25-17.

В третия сет Патра се опита да отговори на предизвикателството и стигна първи до техническо прекъсване при 8-6. След един тайм-аут при следващата точка за домакините – 9-6 обаче Ираклис се съвзе и изравни бързо до 13-13. Патра стигна и до второ техническо при 16-15 и имаше всички шансове да вземе гейма и да завърже интригата. След втората техническа пауза гостите заиграха много добре и съумяха да спрат устрема на Патра до 20 – 25.

Над всички за победата на Олимпиакос с 3:0 гейма като гост на Етникос пък бе Боян Йорданов. Българският национал завърши с 25 точки за успеха с 29-27, 25-21, 25-22 за по-малко от 80 минути. Краси Гайдарски не влезе в срещата. Олимпиакос е на трето място в класирането, след ПАО и Ираклис, и преди Патра.