Боян Йорданов и Красимир Гайдарски записаха успех във полуфиналите на гръцкото волейболно първенство. Техният Олимпиакос би насред Солун Пламен Константинов Ираклис с 3:1 гейма (25:23, 22:25, 25:23, 25:21).

В зала „Микра” гостите стигнаха до първи успех в плейофите и намалиха резултата в серията за 2:1 победи в полза на Гибона.

Следващата среща е на 14 април от 19 часа. Капитанът на националния ни отбор, завърши с 6 точки, а за победилите от Олимпиакос по традиция най-резултатен бе Боян Йорданов с 21. Силен мач направи и националният център Краси Гайдарски, завършил с 12 точки.

Андрей Жеков ще играе за петото място в Гърция. Неговият Патра би Милон с 3:2 гейма (26:24, 24:26, 19:25, 25:18, 15:10). Това бе трети успех на състава на плеймейкъра ни, който очаква среща с Арис или Кифисиас в борбата за петото място в южната ни съседа.

Андрей Жеков направи две блокади и едно пускане за победата на своя тим.