Волейболният шампион на Италия Итас Диатек Тренто се върна лидерската позиция в Серия А1. Тимът воден от Радостин Стойчев победи Лубе Банка Мачерата с 3:1 гейма (18:25, 25:16, 25:22, 25:11) в последния мач от петия кръг на италианското първенство.

Пред 3400 зрители, за 99 минути Матей Казийски реализира 17 точки, най-резултатен бе Леандро Невес Висото с 21, а за най-полезен бе определен Винярски с 12 точки. Краси Стефанов отново не влезе в игра заради контузия в коляното.

За Мачерата Игор Омрсен се отчете с 20 точки. Това бе четвърти успех за Тренто от началото на новия сезон, като още два тима са със същото съотношение на победи и загуби - 4-1 , но шампионите имат точка повече (13) от Монтекиари и Мачерата.