Без Андрей Жеков Патра постигна девета победа във волейболна Гърция. Националният ни разпределител не влезе в игра при първия мач за 2009 година, а тимът би Етникос с 3:0 гейма (25:19, 25:17, 25:19) за 64 минути игра. Боян Йорданов се отличи с 14 точки (1 ас, 1 блокади и 60% атака).

Старши треньорът на Патра коментира, че е доволен от играта на втория разпределител, което показва добри резервни играчи в тима.

За състава на Етникос Ивайло Барутов, който се премести от Франция в Гърция реализира 13 точки (1 блок и 55% атака).

Лидер в първенството на южната ни съседка е Панатинайкос с актив 11 победи и 1 загуба. Олимпиакос е на втора позиция, Патра пък към момента излезе на трето място, а Ираклис е четвърти с мач по-малко. Играчите от Солун с Пламен Константинов отложиха мача си с Арис за 4 февруари заради заетостта на двама от играчите си с националите отбори. Етникос на Барутов е на последната 12-та позиция с един единствен успех от 12 мача.