Финалите на Шампионската лига по волейбол – жени отново ще бъдат без българско участие. Волейболистка №1 на България за 2006 година Ева Янева заедно с Мария Филипова и Кан бе отстранен от испанския Тенерифе. Шампионът на Франция за миналата година претърпя две загуби на ¼-финалите. Тази вечер като домакини Тенерифе се наложиха с 3:1 гейма (25:21, 23:25, 25:18, 15:19) за 94 минути игра.

Снощи новият помощник треньор на националния ни отбор-жени Нели Маринова – Нешич и Илияна Петкова с Монтескиаво Йези напуснаха турнира, след като бяха отстранени от Фопапедрети.

Така място във финалната четворка в Цюрих на 24-25 март намериха руският Динамо Москва, испанският Тенерифе и италианският Фопапедрети.

Миналата година Тони Затова с Перуджа победи в спор за титлата в най-престижния турнир срещу Ева Янева и Кан.

В индивидуалните класации Ева Янева заема четвърто място при най-добрите изпълнителки на начален удар с 13 аса от 6 мача и четвърта позиция за посрещане.