Победният ход на волейболния национал Тодор Алексиев продължава вече близо два месеца. От началото на сезона посрещачът записва само успехи, като днес следобед взе осма победа от осем мача в турското първенство, а и в евротурнирите не познава какво е да загубиш.

Истанбул ББ остава лидер в шампионата, след като би Бешикташ с 3:1 гейма (23:25, 25:12, 25:21, 25:22) като гост в „Кола Турка Арена”. Алексиев постигна 10 точки за победителите – 60% посрещане, 50% перфектно посрещане, 50% атака, 1 блок. Съотборникът му Ойванен пък завърши с 28 точки. За Бешикташ Ивайло Барутов записа 29 точки (2 аса, 48% атака, 1 блок), но те не бяха достатъчни.

Пламен Константинов също взе победа в поредния кръг на турското първенство. След като миналия уикенд падна за първи и последен път засега от Тодор Алексиев и Истанбул ББ, днес Зираатбанк с българския си треньор се наложи над Беледиези с 3:1 гейма (25:27, 25:17, 25:21 25:19).