Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха десета победа в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим надделя над Алианц (Милано) с 3:2 (25:19, 27:25, 22:25, 15:25, 15:12) в мач от 15-и кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".

Лубе е четвърти в таблицата с 27 точки (10 победи, 5 загуби), Милано е пети с 26 точки (8 победи, 7 загуби).

Така те взеха реванш за загубата в четвърти кръг, когато Алианц спечели двубоя с 3:0 гейма.

Алекс Николов бе титуляр в три от петте гейма и записа 4 точки на сметката си (1 ас). Най-резултатен бе Адис Лагумджия с 21 точки (1 ас), 17 точки добави Бартелеми Шинениезе (2 аса, 2 блокади). С 13 точки приключи Матия Ботоло (3 блокади). За съперника Матей Казийски се разписа с 14 точки (4 аса, 1 блокада). 19 точки реализира Юки Ишикава (2 аса, 1 блокада), с 13 точки завърши Фере Режер. 11 точки реализира Агустин Лосер (1 ас, 4 блокади).

В следващия кръг Лубе излиза срещу Фармиталия Катания и Якопо Масари, на 24 януари (сряда). Милано среща Итас Трентино (Тренто).