Българският национал Александър Николов и отборът на Кучине Лубе Чивитанова допуснаха четвърта загуба в италианската Суперлига. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини отбор отстъпиха на Рана Верона с Алекс Грозданов в състава, след като пропиляха два гейма аванс - 2:3 (25:22, 25:18, 16:25, 23:25, 12:15) в мач от 11-и кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".

Алекс Николов изигра пореден силен двубой, като се отчете с 20 точки (1 ас, 2 блокади), със 17 се разписа Адис Лагумджия (1 ас, 3 блокади). 13 реализира Иван Зайцев (2 аса, 2 блокади). Алекс Грозданов бе в групата за мача, но не игра за съперника. Най-голям актив за победителите записа Донован Дзаворонок - 17 точки (5 аса), с 14 приключи Ноумори Кейта (1 ас, 1 блокада). 13 добави Лоренцо Кортезия (1 ас, 7 блокади).

Лубе е пети в таблицата с 19 точки (7 победи, 4 загуби), докато Верона е на осма позиция с 14 пункта (5 победи, 6 загуби).

В следващия кръг вицешампионите на Италия излизат срещу Веро Волей Монца в събота, 30 декември, от 19:00 ч. б.в. Грозданов и съотборниците му се изправят срещу Джойела Призма Таранто ден по-рано.