Нефтяник Уфа остана на последно място в Руската волейболна Супер лига, след като претърпя пето поражение. Тимът на българските национали Андрей Жеков и Тодор Алексиев бе надигран като гост от Факел Новий Уренгой с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 25:19) в последната среща от 8 кръг на първенството.

Вчера шампионите от Динамо (Москва) се върнаха начело в класирането. Матей Казийски, Теодор Салпаров и компания разбиха Динамо (Калининград) с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:21).

Капитанът на българския национален отбор Пламен Константинов направи 14 точки , но неговия тим Газпром Сургутский район претърпя 3-та загуба. Отборът на Гибона бе победен като гост от Локомотив Новосибирск с 3:0 (25:19, 25: 22, 25:14).

В дъното на таблицата в Суперлигата остна и тимът на Нова Новокубишневск, където играят Костадин Стойков и Светозар Иванов. Зарко и компания взеха първа победа от началото на сезона, след като победиха в Перм Прикамие с 3:0 (25:20, 25:20, 25:20). Костадин Стойков не бе в състава на НОВА, защото продължава своето възстановяване в Москва.

Поредното българско дерби в Русия предстои на 24 февруари, когато ще се срещнат НОВА и Нефтяник Уфа. Световзар Иванов срещу Тодор Алексиев и Андрей Жеков в отложен мач от 2-рия кръг на руската Суперлига.