Три категорични победи записаха българските волейболисти с отборите си в гръцкото първенство. Общо за 197 минути националите ни заслужиха аплодисменти за играта си в срещите от 17-я кръг на шампионата.

Андрей Жеков с неговия тим Патра се изкачи на четвърто място в класирането. За стъпката нагоре решаващ се оказа категоричният успех като гост над осмия ПАОК с 3:0 гейма (25:19, 27:25, 25:22). За 74 минути на полето разпределителят ни отбеляза 4 точки (2 аса), тимът му показа по-добра блокада, а най-резултатен в мача бе съотборникът му Апостол Арменакис с 20.

Боян Йорданов бе най-резултатен в мача Олимпиакос – Арис. Националът завърши с 18 точки и един ас за тима от Пирея при победата с 3:0 (25:19, 25:17, 25:22). Другият българин в клуба Красимир Гайдарски се отчете с 11 точки и 2 аса за продължилия едва 58 минути двубой срещу петия в подреждането.

Снощи капитанът на националния ни тим Пламен Константинов реализира 9 точки (един ас) за Ираклис при сразяването като домакин на седмия Кифисиас с 3:0 гейма (25:21, 25:16, 25:19). В мача, продължил 65 минути в зала Микра, най-резултатен бе Андрей Краварик с 10.

Ираклис продължава да е втори в класирането с 15 победи и 2 поражения, на четири точки от лидера Панатинайкос, който е съперник на състава от Солун на полуфинала за Купата на Гърция.

Олимпиакос е трети с актив от 13 успеха и 4 загуби, на 10 точки от първия. Патра пък вече е на четвъртата позиция с 11 победи и 6 неуспеха, с което родните играчи направиха една „БГ група” от второ до четвърто място.

Следващият кръг в Гърция предоставя интересни сблъсъци: Олимпиакос на Боян и Краси гостува на лидера Панатинайкос, Патра с Жеков приема Панелиониос, а Гибона с екипа на Ираклис се изправя срещу Арис.