Общо 122 точки реализираха българските волейболисти през уикенда в Италия. Най-голям принос за този сбор има Венци Симеонов – 33 в Серия А1, а Николай Учиков добави 22 в Серия А2.

Два кръга преди края на редовния сезон Тренто запазва аванса си от шест точки като лидер в елита пред Кунео. Съставът на Радостин Стойчев записа 22 победа в Италия, постигна рекорд, а двамата българи Матей Казийски и Цветан Соколов бяха титуляри. Световният и европейски клубен шампион би последният Пинето с 3:0 гейма (25:14, 25:18, 25:14), като това бе 12-ти чист успех за Тренто. За 59 минути игра като гост пред 900 зрители Казийски постигна 12 точки, а Соколов с една повече – 13. Относно рекорда, той е свързан с продължителността на срещата – едва 59 минути. До сега в 352-те си официални мача тимът на Стойчев бе достигал до 60 минути на полето на 24 януари 2004 и 23 февруари 2005 година срещу Парма и Тревизо. Плюс това, този успех бе един от най-категоричните за Тренто.

Капитанът на България Владимир Николов завърши с 14 точки при 20-тата победа на Кунео на Ботуша. Вторият във временното класиране се наложи над петия Лубе Банка Мачерата с 3:1 гейма (23:25, 25:23, 25:17, 25:19) пред 4100 души на трибуните в собствената си зала. Повече от диагонала ни постигна само Вайсман – 22.

Доста интригуващ бе и мачът на националния ни селекционер Силвано Пранди. Като гости неговите избраници от Модена победиха Вибо Валентия на Венци Симеонов с 3:2 гейма (22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:12). За най-полезен в мача бе определен капитанът на Вибо – Симеонов, който реализира 33 точки при честването на 10-тата годишнина на клуба от Валентия. Тимът на сина на Каспар Симеонов е на 10 място с отрицателен баланс на победи и загуби, а Модена на Пранди заема четвърта позиция след 19 успеха и 7 поражения.

Седми в Серия А1 е Копра Пиаченца на Христо Златанов след загуба от Перуджа с 0:3 гейма (24:26, 18:25, 19:25). Синът на Димитър Златанов завърши с 9 точки при това 11 поражения за сезона.

За следващата фаза на италианското волейболно първенство се класират първите осем тима в класирането, като двойките се определят по схемата първи срещу осми, втори срещу седми, трети срещу шести и четвърти срещу пети.

В Серия А2 бившият шамион на Италия с Тренто Васил Стоянов постигна 13 точки за своя Сита ди Кастело при победата като гост над Падова пред 1196 зрители с 3:2 гейма (25:20, 22:25, 25:23, 24:26, 15:13). Тимът на Васко е на 9 място с актив от 13 победи и 13 загуби.

Отличен мач направи Николай Учиков за Кавриаго, като бе най-резултатен с 22 точки при успеха над Басано с 3:1 гейма (20:25, 25:19, 25:14, 25:14). Тимът на ексиграча на Левски Сиконко е десети, а заради контузия Иван Колев не игра за Басано.

Вторият в Серия А2 тим на Рома с Виктор Йосифов обаче претърпя шесто поражения, след като бе надигран от шестия Санта Кроче с 3:1 гейма (21:25, 25:23, 18:25, 15:25), като българският национал записа 6 точки, видяни от 812 зрители.

Този кръг Куасар Маса на Светозар Иванов, Валентин Братоев и сина на Силвано Пранди – Масимилиано почива.