Италианският Копра Елиор (Пиаченца) спечели Купата на претендентите, при това без да загуби гейм в нито един от 12-те си мача в третия по сила европейски турнир. Христо Златанов и съотборниците му се наложиха с 3:0 (25:22, 25:18, 25:16) и във втория финален двубой срещу руския Урал (Уфа).

Най-резултатен за шампионите стана Алесандро Феи, който наниза 16 точки (4 аса, 2 блокади, 59 % в нападение). Капитанът Златанов добави 13 (1 блокада, 57 % в атака), а кубинският център Роберланди Симон направи 11 (2 блокади, 75 % в нападение).

За гостите бразилският национал Леандро Висото се отчете с 9 точки (1 ас, 42 % в атака). Твърде малко срещу добре организирания тим на Копра.

От сезон 2007/08, от когато съществува този турнир, Копра е четвъртият италиански тим, който триумфира с купата.