Националният разпределител Андрей Жеков и Боян Йорданов прекратиха евроучастието си за този сезон. Техният гръцки тим Патра отпадна от втория по сила волейболен турнир на Стария континент за Купата на CEV. Българите бяха отстранени след „златен гейм” от белгийския Нолико. Съставът от Маасейк бе спечелил първия мач като домакин с 3:1 гейма, а тази вече Патра пък би с 3:1 гейма (20:25, 25:17, 27:25, 25:23). Това наложи изиграването на допълнителна част, в която гърците отстъпиха с 12:15 точки. До Чалънж кръга в турнира гърците стигнаха след подобен „златен гейм” срещу сънародниците си от Ираклис. Жеков реализира 3 точки, а Йорданов най-много за Патра – 20 точки, като 3 бяха директно от сервис пред 2500 зрители.

Освен Нолико за финалната четворка на Купата на Европейската волейболна конфедерация се класира и Копра Пиаченца с Христо Златанов. Италианците записаха чист успех с 3:0 в първия мач срещу Кеджежин Козле, а в реванша като гости в Полша взеха необходимия първи гейм и после отстъпиха с 1:3 гейма (25:22, 18:25, 19:25, 22:25). Пред 2150 души на трибуните синът на Димитър Златанов постигна 3 точки, а резервата Урно – 14.

Третият тим вече с виза за финалите е руският Искра Одинцово, който елиминира екс-европъревенеца Тур от Фарция след две победи с по 3:2 гейма.

В четвъртък вечерта капитанът на България Владимир Николов ще търси класиране за финалната четворка на своя Купео. Италианците победиха с 3:2 гейма в първия мач испанския Кай Теруел, а сега ще са домакини.