България победи Франция с 3:0 (25:20, 25:20, 26:24) и се класира за финалите на Европейското първенство по волейбол за юноши до 18 години.

Възпитаниците на Николай Иванов завършиха с три победи в квалификационна група "Е" в София и с пълен актив от 9 точки оглавиха крайното класиране, с което си осигуриха визи за континенталния шампионат в Чехия и Словакия през април.

В решаващия мач за първото място Франция започна по-добре и водеше с 16:13 точки при второто техническо прекъсване, но домакините взеха 10 от следващите 11 разигравания по пътя си към успеха в първия гейм.

Във втората част българите водеха през цялото време и заслужено удвоиха преднината си.

Третият гейм беше най-оспорван, като французите дръпнаха с 9:4, но постепенно българите изравниха при 11:11 и двубоят продължи точка за точка. В края момчетата на Иванов успяха да измъкнат успеха при втория си мачбол.

Денис Карягин завърши със 17 точки за "трикольорите", а 16 точки добави Самуил Вълчинов.