Воденият от Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) спечели титлата от Шампионската лига по волейбол за мъже в чешката столица Прага. В отбора от Италия играят българите Красимир Стефанов и Матей Казийски.

На финала Итас Диатек (Тренто) победи Ираклис (Солун) с капитана на българския национален отбор Пламен Константинов в състава си с 3:1 (25:12, 21:25, 26:24, 25:21) гейма. Срещата продължи 1 час и 48 минути.

Матей Казийски бе титуляр и завърши със 17 точки за победителите, а Красимир Стефанов не игра в този мач. За Ираклис Пламен Константинов бе титуляр и завърши със скромните за него 3 точки.

За Итас Диатек (Тренто) най-резултатен бе Невес Висото с 21 точки, а за Ираклис с 18 завърши шведът Маркус Нилсон. Матей Казийски бе избран за Най-полезен играч на финалната четворка, а Пламен Константинов стана най-добър посрещач.

В спора за третото място Искра (Одинцово, Русия) победи в драматичен мач Лубе Банка Марче (Мачерата) с 3:2 (25:23, 25:23, 28:30, 21:25, 17:15) гейма и спечели бронзовите медали.