Марица Пловдив допусна третата си последователна загуба в Шампионската лига по волейбол за жени. В двубой от третия кръг в група "D" българският шампион отстъпи с 0:3 (10:25, 21:25, 20:25) като гост срещу Динамо Казан.

В първия гейм на срещата в зала "Санкт-Петербург" в руския град Казан се стигна до 12:6, а домакините затвориха първата част с категоричното 25:10.

Във втората част Марица поведе с 4:2, стигна се и до 12:9 за пловдивчанки, но след това Динамо успя да изравни и да поведе с 20:17. Маричанки не се дадоха лесно и намалиха изоставането си на само точка - 21:20. Все пак рускините успяха да затворят гейма в своя полза след 25:21.

Съставът, воден от младия старши треньор Борислав Крачанов, поведе и в третата част с 5:3. Входа на разиграванията Динамо взе аванс със 17:13, но шампионките на България се доближиха до само точка 19:18. Вторият в класирането в руското първенство успя да затвори мача в своя полза след 25:20.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 12 точки, а 8 добави Александра Миланова.

За Динамо топреализатор беше Саманта Фабрис с 15 точки.

С тази среща Марица Пловдив приключи годината, а следващият мач в Шампионска лига ще бъде на 19 януари - гостуване на турския гранд Фенербахче в Истанбул.