Вече станаха известни мястото и датата на провеждане на Суперфиналите на най-престижния европейски турнир по волейбол - Шампионската лига. Събитието за втора поредна година ще се проведе в емблематичната зала "Макс Шмелинг Хале" в немската столица Берлин. Новината бе съобщена от официалния сайт на Европейската конфедерация по волейбол (ЦЕВ).

Двубоите за отличието ще се изиграят на 16 май 2020 година. Четирите най-добри отбора в Европа - по два при мъжете и жените, ще се борят за най-желания трофей, както и за рекорден награден фонд в размер на 1,5 милиона евро, включително 500 000 евро за всеки от победителите. Общият награден фонд е над 4,5 милиона евро.

През тази година отличието при мъжете грабна италианския Лубе Чивитанова, който победи на финала в Берлин с 3:1 Зенит Казан. При жените отново победителят бе от Ботуша. На изцяло италианския финал Новара надделя с 3:1 над Конелиано.

Билетите за събитието ще бъдат пуснати в продажба от утре (б.а. 20 декември).