Капитанът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов си припомни какво е Сибир. Гибона преживя тежки моменти през последните два дни, след серия от самолетни неволи, изпуснати полети, изгубен багаж, без тренировки заради липса на маратонки и голяма умора, неговият Ираклис отпадна от втория по сила европейски турнир за Купата на Европейската волейболна конфедерация.

Тимът от Солун бе отстранен от настоящия носител на трофея Факел Новий Уренгой след златен гейм. Ираклис, който победи в първата среща с 3:1, снощи загуби с 2:3 (26:28, 26:24, 28:30, 25:22, 12:15).

След размяна на една победа се стигна до нововъведения златен гейм, в който домакините от Русия надделяха с 15:11 точки.

Така Пламен и Ираклис загубиха битката за място на финалите за CEV Cup. Гибона се отчете с 13 точки, а за Ираклис Алекс Ахрем реализира 20, Маркус Нилсон – 18 и Андрей Краварик – 14 точки. За Факел най-резултатен бе Роман Яковлев с 34, Иля Савалев – 20 точки, а волейболист №1 на Русия за 2007 година Вадим Кхамуцких - 4. Двубоят продължи 123 минути пред 1100 зрители.

По пътя си към Сибир, гърците първо изпуснаха полета си от Цюрих до Москва след закъснение от 3 часа. От руската столица тимът взе самолет и до Уренгой, където обаче се разбра, че багажът им е изгубен. Константинов и компания отмениха част от тренировките си заради факта, че маратонките им ги няма.