Първият трофей в Европа вече е в ръцете на селекционера на женския ни национален отбор по волейбол Драган Нешич. Сръбският специалист, подкрепян от съпругата са Нели Маринова – Нешич, изведоха клуба си Вини Монтескиаво Йези до златото и титлата в третия по сила турнир на Стария континент GM Capital Challenge cup.

На финала на надпреварата, чието домакинство в последния момент бе поверено на град Йези, момичетата на Нешич се справиха с гръцкия Панатинайкос с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:13). Финалът продължи едва 70 минути.

На полуфинала италианките се наложиха над руския Ленинградка Санкт Петербург с 3:1 гейма (22:25, 25:22, 25:20, 27:25) пред 900 зрители. Вини Монтескиаво Йези намери място във финалната четворка на евротурнира след елиминиране на четвъртфиналите на френския Алби с две чисти победи с о 3:0, на осминафиналите отстрани също с два пъти по 3:0 срещу румънския Диномо Букурещ, на 1/16-финалите Нешич и компания отново не дадоха гейм в две срещи със Славия Братислава.

В първите си двубои през ноември Йези отстрани Йединство Брско от Босна и Херцеговина с общо 6:0 гейма.

В Италия Вини Монтескиаво Йези върви доста добре, като заема четвърто място след 14 победи и 7 загуби.