Матей Казийски бе в основата за чистата победа на Тренто над полския Ресовия с 3:0 гейма (27:25, 25:18, 25:17) в последния кръг преди финалите на Шампионската лига. С две мартеници на лявата ръка посрещачът ни постигна 11 точки при чистия успех, като бе на висота за състава на Радостин Стойчев при домакинството на световния и европейски клубен шампион на отстранилия ЦСКА тим от Жежов. В залата в Тренто имаше поне две български знамена, а също така и вече добре познатия плакат с имената на българите „Радо, Матей, Цецо”.

Срещата не започна добре за носителя на Купата на Италия, като през първия гейм той губеше с 5:8 и 15:16 на техническите прекъсвания. При равенството 20:20 Казийски бе заменен за малко от Ерп, след отличната игра за Ресовия на Алек Ахрем и Мико Ойванен. Последва серия игра точка за точка, като след сервис в аут на Ойванен, Тренто взе първи гейм-бол (24:23). Със супер защита и по-добра атака обаче поляците изравниха, Матей се разпис за 25:24, но съотборниците му взеха частта от трети опит с 27:25 точки след блокада на Риад.

Това развитие повлия на играта на състава на Любомир Травица. Радостин Стойчев бе заложил на най-добрите си играчи, които дръпнаха в началото на втория гейм с 5:1 след атака на Казийски. Хуанторена реализира за 8:4 и 9:4. Авансът на Тренто стана 6 точки (12:6), при 15:10 Матей пак се разписа, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11. Националният ни посрещач отново получи кратка почивка от 16:12 до 21:15 и веднага отново се разписа за 22:16. Първият гейм-бол във втората част бе при 24:17, а Тренто поведе с 2:0 след 25:18.

Ресовия имаше своята агитка в бяло-червено в Италия, но тя не успя да помогне на полските волейболисти, които са четвърти в местното първенство. Докато феновете на Тренто показаха картонени копия на тухлени стени, визирайки това, че трудно може да пробиеш играта на лидерите в Серия А1.

Равностойно стартира третия гейм, като избраниците на Стойчев поведоха с 8:6, след което Казийски отново отбеляза за 11:7. При 14:12 Матей напусна за сметка на Ерп за трети път. След 16:13 и 19:13 той се върна в шестицата на полето и се разписа за последно за 22:15. Тренто пропусна първия си мач-бол при 24:16, но след блокада на Леандро Висото за 25:17, взе мача след 78 минути игра с чистото 3:0 гейма и направи почти протоколен реванша в Жежов следващата седмица.

Матей Казийски завърши с 11 точки, Леандро Висото с 15, а Османи Хуанторена – 21, а Цветан Соколов не влезе в игра. За Ресовия Ойванен направи 11 точки, а Ахрем – 10.