Пламен Константинов и неговият Ираклис останаха непобедени в Шампионската лига, след като взеха пети успех, биейки Смилен Мляков с Ченстохова с 3:1 гейма (25:22, 18:25, 25:17, 25:23) пред 1100 зрители в Солун. В зала Евосмос Пламен постигна 7 точки, а Смилен не игра заради болки в коляното.

В група Е лидер и непобеден остана и шампионът на Италия Тренто. Матей Казийски, с водения от Радостин Стойчев тим, пред 3000 зрители записаха пети успех, като биха френския Бове с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:19). Казийски реализира 12 точки, Краси Стефанов не влезе в игра, а най-резултатен бе Леандро Висото – 17 точки.

Силвано Пранди и Владимир Николов са само на 1 гейма от прескачане на ¼-финалите на втория по сила евротурнир за Купата на европейската волейболна конфедерация. Техният тим Кунео би пред 1415 зрители черногорския Будванска Ривиера с 3:0 гейма (25:22, 25:11, 30:28). Реваншът в Будва е на 20 януари.

В третия по сила клубен волейболен турнир на Стария континент националите Боян Йорданов и Андрей Жеков с гръцкия си тим Патра победиха като домакини унгарския Комета Капосвар с 3:0 гейма (25:16, 25:19, 25:16). Това бе първи мач от 1/8-финалите на GM Capital Чалъндж Къп. На 21 януари е реваншът в Будапеща с дошлия от CEV Cup тим.