На старта на европейските волейболни турнири сериозно е българското присъствие, като част от родните състезатели започнаха повече от добре.

Националният ни селекционер Силвано Пранди откри евросезона с чиста победа за Купата на Европейската конфедерация. Неговият тим Модена би доста категорично Младост Загреб с 3:0 гейма (25:15, 25:11, 25:15) за 64 минути. Любопитното е, че има вероятност Модена да срещне Зираатбанк в по-горна фаза на турнира. Така ще се оформи треньорски сблъсък Силвано Пранди срещу Пламен Константинов!

Интригуващо започна защита на титлата си Тренто. През 2890 зрители италианците посрещнаха бившия първенец в Шампионската лига Фридрисхафен и се принудиха да играят пет гейма. Играчите на Радостин Стойчев обаче взеха победата като домакини с 3:2 гейма за 118 минути игра след 18:25, 25:18, 23:25, 25:22, 15:10.

Националният ни посрещач Тодор Алексиев взе първи успех на Стария континент с екипа на своя ИстанбулББ. Лидерът в турското първенство победи в първи мач от втория кръг за Купата на претендентите словенския Камник с 3:0 гейма (29:27, 25:20, 25:15).

Националният ни разпределител Андрей Жеков обаче падна в Шампионската лига. Неговият клуб Олимпиакос загуби като гост на Будванска ривиера 0:3 гейма (25:27, 21:25, 20:25) за 81 минути през 1200 зрители. Родният плеймейкър направи една атака и една блокада.

Владимир Николов се поизпоти в първия си мач от Шампионската лига. Диагоналът ни, който е изписан от CEV като Владимир Милчев Николов, реализира 16 точки, а Вайсманс – 18 за успеха на Кунео при гостуването си в Испания на Кай Теруел с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 23:25, 25:21, 15:12) за 120 минути. За домакините Хосе Мигел Гомез направи 23 точки.

В третия по сила евротурнир за Купата на претендентите българите Георги Вълов и Петър Кирчев взеха победата за своя австрийски Посойлница при гостуването си на Младост Кастела в Хърватия с 3:0 (25:13, 25:18, 25:18) за 66 минути.