Бившият капитан на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов елиминира от евротурнирите треньора, който сложи край на състезателната му кариера Силвано Пранди.

Посрещачът като наставник на турския Зираатбанк отстрани италианския Модена след златен гейм от турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация. В първия мач Пранди би, но тази вечер в Анкара Константинов и компания надиграха с категоричното 3:0 гейма (25:22, 25:18, 25:14) състава на Професора за 70 минути.

По регламента след размяна на по един успех продължаващият тим в следващата фаза бе определен със „златен гейм”. В него Зираатбанк на Константинов надви с 15:12 точки и така продължава в следващия кръг.

Този успех е пореден в кратката до сега кариера като треньор на Пламен Константинов, който записа 10 победи срещу 2 загуби в турското първенство, спечели Суперкупата на страната, а сега е на крачка от 1/2-финал в Европа.