Капитанът на мъжкия ни национален отбор по волейболен Владимир Николов напусна Шампионската лига. Диагоналът ни с тима си шампион на Италия Кунео отпаднаха от най-елитния клубен турнир на Стария континент кръг преди финалната четворка.

Снощи в Русия Кунео победи Динамо (Москва) с 3:1 гейма (25:22, 23:25, 25:17, 25:17) в мача-реванш от плейофите. Руснаците обаче имаха победа в първата среща и така след размяна на по един успех, се стигна до златен гейм. В него Владо Николов и компания паднаха от Динамо с 11:15 точки и напуснаха Шампионската лига. Българинът бе най-резултатен за италианците с 21 точки.

Сега в шампионата предстои финалната четворка, на която Тренто е домакин в Болцано на 26 и 27 март. На ½-финал съставът на Радостин Стойчев с Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев ще спори с полския Ястрежебски Вийгел. В другия двубой шампионът на Русия Зенит (Казан), който елиминира СКРА (Белхатов) след златен гейм ще играе със другия руски представител Динамо (Москва).