Немският Фридрисхафен е на крачка от детронирането на Сислей Тревизо като крал на Европа.

Снощи в собствената си зала „Арена” тимът на Стелиан Мокулеску поднесе сензацията като победи с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:21) миналогодишният първенец в първа среща от ¼-финалите на Шампионската лига. 4000 зрители аплодираха своите любимци в мача продължил 71 минути.

Йохен Шьопс реализира 16 точки за успеха на Фридрисхафен, а Джулиано Бендини добави 10.

Драматична бе срещата за италианския национал Алберто Чизола, който си контузи гърба през първия гейм и бе изнесен на ръце от игрището от съотборниците си. Волейболист №1 на Европа за 2005 година едва ли ще може да вземе участие в реванша след седмица. Даниеле Баньоли пусна в игра Марек Новотни, но той не може да промени губещата игра на Сислей. Най-резултатен за гостите бе по традиция Алесандор Фей с 15 точки, а Новотни добави 6 (3 аса).

Реваншът в Италия е на 13 март.

Довечера е първият ¼-финален мач за двойката Портол Драк Палма де Майорка (Испания) и Тур (Франция).

Домакин на финалите на Шампионската лига при мъжете е Динамо Москва на Матей Казийски и Теодор Салпаров са на 31 март-1април в руската столица.