Световните шампионки ВакъфБанк Истанбул надвиха с 3:0 като гост родния шампион – Марица Пловдив от Шампионската лига при жените. Турският тим бе повече от категоричен и взе отделните части със 25:16, 25:16 и 25:21).

Поражението бе донякъде очаквано, след като класата на ВакъфБанк е повече от сериозна и показаха превъзходството си пред 3000-те души в зала „Колодрума”.

ВакъфБанк натрупа сериозна преднина още със самото начало на първия гейм, кгоато с мощна защита и здрави атаки взеха аванс. До края на частта световният гранд затвърди превъзходството си и затвори гейма на 16 точки.

Марица стартира по-уверено втория гейм, а това се отрази на резултата, но в крайна сметка гостите наложиха волята си след средата и отново приключиха частта на 16 точки.

В третия гейм родният хегемон се представи на висота, а дори водеше в резултата към второто техническо прекъсване – 16:15. Напрежението у състезателките на Иван Петков обаче си каза думата и туркините наваксаха двуточковия си пасив и с шест поредни точки след час и петнайсет минути игра затвориха срещата при 25:21.

В идния кръг на Шампионската лига Марица Пловдив гостува на Щутгарт, като германският тим има една победа. Точно толкова има и френския шампион Безие, чийто успех е именно над Марица Пловдив.