Марица Пловдив загуби от френския Безие с 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 12:15) във второто си домакинство в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени.

Пловдивчанки стартираха много добре двубоя и поведоха с 9:6 и това накара гостите да поискат прекъсване. Безие направи серия и обърна до 15:10 в своя полза. Шампионът на България записа поредица от четири последователни точки и по-късно изравни при 17:17. Френският отбор първи достигна до геймбол, но след това маричанки също пропуснаха да затворят частта. Стигна се нови два шанса за французойките, които от третия си опит успяха да спечелят при 29:27.

Ударно започна втората част за Марица. Домакините поведоха с 9:1, но Безие успя да направи силна серия и да изравни при 15:15. Стигна се до 19:15 за гостенките, но маричанки показаха характер и изравниха - 19:19. Момичетата, водени от треньора Борислав Крачанов, затвориха гейма след успешна атака на Симона Димитрова за 25:23.

В третата част Безие поведе с 9:6, стигна се и до 19:6, а битката приключи след 25:17 за гостенките.

След това пловдивчанки взеха аванс от 7:5 и 15:8 и не срещнаха никакви трудности, за да изравнят резултата с успешна атака на Силвана Чаушева за 25:16.

В решителния тайбрек на мача Марица Пловдив поведе от 5:3, но Безие успя да обърне до 10:8, след което приключи драматичната среща при 15:12.

Силвана Чаушева стана най-резултатна за маричанки с 19 точки. Симона Димитрова завърши с 18, докато Александра Миланова добави 15 точки.

За гостите Бианка Куньо завърши с 23 точки.

Последният мач на шампионките в Лигата е на 15 февруари от 18:00 часа срещу руския Динамо Казан в зала "Колодрума".