Играчите на Нефтохимик 2010 Бургас записаха втора поредна загуба в квалификационния турнир от втори кръг на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Възпитаниците на Атанас Петров отстъпиха на Аркада Галац с 0:3 (20:25, 25:27, 16:25) гейма като гости в мач от втори кръг на надпреварата, изигран в румънския град Галац.

В първия си двубой срещу Олимпиакос бургазлии взеха само един гейм. Най-резултатен за Нефтохимик бе Мурад Хан с 12 точки - 11 добави Венелин Кадънков. За Аркада Тео Лопес се разписа с 13 точки, а 10 пунка за победата добави Мариан Бала.

Днес от 15:00 часа Нефтохимик се изправя срещу Прометей (Днипро).

При победа над украинския шампион, родните представители ще чакат резултатите от другата група, тъй като за класиране напред е важно геймовото съотношение. Ако имат дори само гейм повече, българският шампион ще влезе в груповата фаза като най-добър втори отбор.