Волейболният отбор на Левски се класира за четвъртфиналите на европейския клубен турнир CEV Challenge Cup. В среща-реванш от осминафиналите "сините" загубиха от Динамо (Букурещ, Румъния) с 2:3 (25:21, 25:27, 23:25, 25:15, 12:15) като гост след два часа игра.

Момчетата на треньора Николай Желязков се нуждаеха от само два спечелени гейма, за да се класират за следващата фаза. В първата среща българските волейболисти надиграха съперника с 3:0 гейма.

Така след бронзовите медали от миналия сезон и спечелването на Суперкупата "сините" записаха още едно значимо постижение през 2023 година.

В спор за място на полуфиналите Левски ще срещне победителя от двойката Веро Волей (Монца) - Панатинайкос (Атина). Двата тима ще изиграят реванша утре от 21.00 часа.

Българските волейболисти спечелиха първия гейм с 25:21, а във втората част се игра равностойно, но в края румънците взеха няколко важни разигравания и изравниха. В третата част домакините бяха по-добри и след 25:23 поведоха в резултата, но играчите на Левски направиха 2:2, след като доминираха в четвъртата част - 25:15. В тайбрека волейболистите на Динамо спечелиха с 15:12, а с това и крайното 3:2.

Най-резултатен за Левски беше Владимир Гърков с 16 точки, 14 добави Майкон Морейра, а 13 Алехандро Торо. За румънския тим 16 точки реализира Флориан Барта, а 15 Серхио Луис Феликс Джуниър.