ЦСКА загуби с 1:3 гейма (25:23, 18:25, 17:25, 20:25) у дома от белгийския Волей Хаасроде Льовен с в първия двубой от 1/16-финалите в третия по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже Чалъндж къп.

Пред близо 200 зрители в зала "Христо Ботев" двубоят продължи само 96 минути, а "червените" не успяха да окажат почти никаква съпротива на своя противник след първия гейм.

Воденият от старши треньора Александър Попов отбор поведе в резултата след трудно 25:23 в първия гейм, но след това загуби следващите три части.

Във втория гейм 15-годишният Георги Татаров влезе принудително в игра, заменяйки контузения Пламен Шекерджиев.

Най-резултатен за ЦСКА стана Тодор Костов с 11 точки. Неговите съотборници Венцислав Георгиев и Симеон Александров добавиха по 10 точки.

За гостите Гил Хофманс отбеляза 22 точки и беше с най-голяма заслуга за победата на Хаасроде Льовен в София.

Срещата-реванш в Белгия е на 5 декември от 21:30 часа./БТА