Волейболният Нефтохиким загуби с 0:3 гейма от черногорския си съперник Будва в последния мач от Група 1 на първата фаза в квалификациите за Шампионската лига. В първия гейм българите отстъпиха на 20 точки, а в следващите съответно на 24 и 15.

Мачът обаче нямаше значение за класирането, защото още вчера бургазлии си осигуриха класиране напред. Тимът завърши втори в крайното класиране на турнира в бургаската зала "Младост", а на първото място е Будва.

Така в следващата фаза, която също е на турнирен принцип, съперници на тима на Атанас Петров ще бъдат гръцкият гранд Олимпиакос, украинският Прометей и Аркада (Галац) от Румъния.

Победителят в групата със сигурност се класира в групите на Шампионската лига, а това може да направи и вторият тим, ако е с по-добри показатели от втория в другата група, където са Будва, Хипо Тирол Инсбрук (Австрия), Партизан (Сърбия) и испанският Лас Палмас.