Отборът на Хебър Пазарджик загуби от полския Ястжембски  с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) като домакин в среща от петия кръг в група А на Шампионската лига по волейбол за мъже. Поражението беше трето за пазарджиклии от четири мача до момента, като българският тим има и една победа. Шампионът на Полша Ястжембски остава лидер във временното класиране в групата с пети успех от петте си двубоя, но загуби първи гейм. В първата среща между двата състава Хебър отстъпи с 0:3 като гост.

Домакините показаха борбена игра и бяха равностойни на класния противник в първите два гейма. Волейболистите на Хебър започнаха силно и въпреки че изоставаха с 10:15, изравниха до 15:15. Пазарджиклии поведоха с 21:19, възползвайки се от грешки на гостите. След добри изяви на Теодор Тодоров домакините стигнаха до 27:26 и спечелиха първия гейм с 28:26. Във втората част полският тим взе аванс от 13:9, но Хебър намали до 17:19 и с успешни блокади на Виктор Йосифов изравни при 20:20, като впоследствие поведе с 21:20. Волейболистите на Ястжембски обаче обърнаха до 25:23 и изравниха за 1:1 гейма. Гостите заиграха по-стабилно в следващите два гейма и наложиха превъзходство в тях, печелейки с 25:19 и 25:16.

Якопо Масари завърши с 11 точки за Хебър, а по 10 реализираха Теодор Тодоров и Дейвид Кръстев. За гостите 18 точки отбеляза Томаш Форнал.

За Хебър предстоят два мача като домакин на белгийския Кнак Рьозеларе на 16 и 17 февруари.