Марица Пловдив допусна петото си поредно поражение в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени. В среща от група "Е" българките отстъпиха с 0:3 (20:25, 9:25, 20:25) у дома срещу Хемик Полице.

start-photo.bg
21 снимки

Старши треньорът на пловдивския отбор Борислав Крачанов започна със стартов състав: Лора Славчева, Добрина Христоскова, Виктория Коева, Мария Кривошийска, Боряна Ангелова, Ива Дудова и либерото Мила Пашкулева.

Полякините имаха пълно превъзходство по време на целия двубой, но бяха особено убедителни във втората част, когато победиха с 25:9.

В първия и в третия гейм българският шампион успя да достигне до 20 точки, но не намери противодействие на силната игра в атака на Хемик и двубоят приключи след само 75 минути.

Ива Дудова реализира 10 точки за Марица, а Боряна Ангеова, Добрина Христоскова и Виктория Коева добавиха по 6 точки.

За гостите Майра Кларо се отличи с 10 точки.

В последния си мач от тазгодишното издание на турнира Марица Пловдив гостува на Търговище. Двубоят в Румъния е на 8 февруари. /БТА