Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха Младост (Бръчко) с 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:16) в мач-реванш от първия кръг на Шампионската лига и продължават в следващия етап на турнира. Бургазлии си осигуриха класиране напред в състезанието още след като поведоха с 2:0 гейма. Последва намаляване на резултата от гостите, но Нефтохимик затвори срещата при 3:1 гейма.

Двубоят започна сравнително равностойно, но Нефтохимик изравни при 15:15 и дръпна със 17:15, след което спечели първата част с 25:21.

Във втория гейм българският тим бе по-убедителен, поведе уверено и след 25:19 точки, поведе с 2:0.

Старши треньорът на Нефтохимик 2010 направи някои промени в състава за третия гейм, който тимът от Босна и Херцеговина спечели с 25:19.

В четвъртия гейм обаче домакините не допуснаха колебания и затвориха мача след 25:16 и съответно 3:1 гейма.

Георги Петров реализира 12 точки за домакините, а Петър Христов добави 9.

16-годишният дебютант Денис Карягин вкара 8. За гостите от Младост Андрия Дивлян завърши с 14 точки.

Бургазлии спечелиха и двата мача с по 3:1 гейма и продължават напред, като във втория кръг от квалификациите среща победителя от Войводина Нови Сад (Сърбия) и Младост Загреб (Хърватия).