Волейболистите на Нефтохимик 2010 Бургас записаха втора победа в квалификациите на Шампионската лига. Воденият от Атанас Петров тим надигра унгарския Фино Капошвар с 3:0 (27:25, 25:19, 25:23) в двубой от група I на надпреварата, състоял се в зала "Младост" в Бургас.

В първия гейм домакините минаха през доста трудности, но в крайна сметка спечелиха с 27:25. Те поведоха в началото с 6:2, след това и с 14:11. Унгарците се опитаха да се противопоставят и намалиха до 22:23. След това обаче силни изяви на Мурад Хан и Георги Петров помогнаха за успеха. Във втората част гостите се съпротивляваха до 15:17, след което постепенно Нефтохимик наложи волята си.

Третият сет се разви по сценария от първия, а гостите от Капошвар опитаха да вземат частта при резултат 20:20. Но индивидуалната класа на Мурад Хан, Марсел Лукс си каза думата. 8 точки от блокада и още 3 от директен начален удар също помогнаха за втората победа с 3:0 гейма в групата.

Пакистанската звезда на отбора от Бургас Мурад Хан завърши мача с 16 точки, Георги Петров добави 9, а Венцислав Рагин остана със 7. За гостите от Унгария Акош Калмар също приключи мача с 16.

В другата среща от групата черногорският първенец Будва се справи с 3:0 (25:15, 25:16, 25:16) със Струмица от Република Северна Македония.

С успеха тимът на Нефтохимик се класира за втория квалификационен кръг, а от групата в Бургас ще продължи още един отбор.

Във втория квалификационен кръг тимовете отново ще бъдат разпределени в групи.