Волейболистите на Нефтохимик 2010 Бургас приключиха участието си в Европа. Възпитаниците на Атанас Петров отстъпиха на Аркас Спор (Измир) с Николай Къртев в състава с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) гейма във втория двубой от 1/16-финалите на втория по сила европейски турнир - Купата на CEV, изигран на турска земя.

В първата среща бургазлии загубиха със същия резултат.

Най-резултатен бе Мурад Хан с 14 точки (2 аса), като той бе и единственият с двуцифрен актив. За съперника Николай Къртев игра цял мач и завърши с 6 пункта (1 ас, 2 блокади). Над всички за Аркас бе Ефе Мандираджъ с 14 точки (1 ас, 1 блокада), 10 добави Георг Гроцер (1 блокада).

Така Аркас продължава напред в надпреварата, като ще се изправи срещу ЧЕЗ Карловарско, който отстрани Форд Леворанта Састамала след победи с 3:1 и 3:0 гейма.