Нефтохимик 2010 се класира за осминафиналите на турнира за купата на CEV. Българският вицешампион се наложи след обрат с 3:1 (17:25, 29:27, 25:21, 25:20) у дома срещу Шеноа в среща-реванш от 1/16-финалите. В първия двубой преди седмица отборът от Бургас победи като гост с 3:2.

Швейцарският шампион спечели първата част с 25:17, но след това българите постигнаха успех след труден втори гейм. Воденият от Николай Желязков състав изравни след 29:27, а след това нямаше проблеми да приключи срещата за 111 минути.

Бургазлии играха по-силно на блокада и се възползваха по най-добрия начин от грешките на противника, за да триумфират с 3:1 след 25:21 и 25:20.

Най-резултатен за домакините стана Юлиус Фиркал с 22 точки, а Николай Колев добави още 14 точки. Калоян Балабанов отбеляза 10 точки.

Българинът Димитър Маринков реализира 11 точки за отбора от Женева. Съотборникът му Страхиня Брзакович се отличи с 25 точки.

В следващия кръг от турнира Нефтохимик 2010 ще се изправи срещу Скра Белхатув или Дукла Либерец. Скра победи с 3:0 в първия мач.