Женският волейболен шампион Марица Пловдив загуби с 0:3 (15:25, 14:25, 11:25) първия си мач от групите на Шампионската лига срещу италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Мачът се игра в Палацо Вани във Флоренция.

Официален дебют за пловдивчанки направи новото попълнение на тима Сиера ДеБел, а една от най-успешните волейболистки на Марица Жана Тодорова за пети път игра в групите на Лигата с екипа на "жълто-сините". Дебют в Шампионска лига направи друго от новите попълнения на шампионките Борислава Съйкова.

Марица започна добре мача и поведе с 4:2, но след това домакините успяха да обърнат до 12:9. Стигна се до 16:10, а след успешна атака на Екатерина Антропова Скандичи направи резултата 25:15.

Във втората част Скандичи взе аванс от 6:2, стигна се до 14:8, а геймът приключи след 25:14 при атака в аут за Марица.

В третия гейм момичетата, водени от Борислав Крачанов, поведоха с 2:0 и 6:4. Италианките направиха обрат до 14:8. След ас на Екатерина Антропова домакините спечелиха двубоя при 25:11.

Следващият четвъртък Марица приема турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит Истанбул, който победи в другия мач от групата днес с 3:0 гейма унгарския Вашаш Обуда (Будапеща). Двубоят ще се играе на 16 ноември, от 19:00 часа в зала "Колодрума" в Пловдив.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица със 7 точки, 6 добави Сиера ДеБел, а с 5 се отчетоха Добрина Христоскова и Борислава Съйкова.

Екатерина Антропова стана най-резултатна за Скандичи с 19 точки.