Марица Пловдив спечели своя първи гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол, но записа трета поредна загуба в турнира. В Германия пловдивчанки отстъпиха с 1:3 гейма (15:25, 21:25, 25:23, 19:25) срещу Алианц Щутгарт.

Първият гейм се оказа най-слаб за българските шампионки, които бяха категорично надиграни от класния германски тим. Ситуацията на паркета обаче се промени във втория сет, в който Марица заигра доста по-равностойно. Стига се до 18:18, но в края класата на Щутгарт бе решаваща.

Същото изглеждаше на път да се случи и в третия гейм. В него двата отбора постоянно си разменяха водачеството, но при 23:20 за домакините финалът на мача изглеждаше близо. Само че Марица постигна изключителна серия от 5 поредни точки и така стигне до първия си спечелен гейм в турнира.

Германките обаче нямаха намерение да повтарят грешката си и още рано поеха водачеството, за да сложат край на двубоя при 25:19.

Така Марица остава на последното място в групата без спечелен двубой. Щутгарт е втори след две победи и едно поражение.

Следващият мач на пловдивчанки е на 6 февруари в Истанбул срещу световния и европейски клубен шампион Вакъфбанк.